NV156FHM-N4U Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > BOE > NV156FHM-N4U
NV156FHM-N4U is a 15.6" diagonal a-Si TFT-LCD display panel product, with an integral WLED backlight system, With LED Driver , without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 50°C , a storage temperature range of -20 ~ 60°C , and the maximal vibration level of 1.5G (14.7 m/s²). It's general features are summarized in the following: 120Hz, WLED Backlight, With LED Driver, Reverse I/F . Based on its features, we recommend that this model be applied to Laptop, Gaming etc.
Technical Data:
Part #:
NV156FHM-N4U
Brand:
BOE
Size:
15.6 inch"
Resolution:
1920×1080
Interface:
15.6 inch
Technology:
Transmissive
Brightness:
Operating Tem:
0 ~ 50 °C
Storage Tem:
-20 ~ 60 °C