NE173QHM-NZ2 Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > BOE > NE173QHM-NZ2
NE173QHM-NZ2 is a 17.3" diagonal Oxide TFT-LCD display panel product, with an integral WLED backlight system, With LED Driver , without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 50°C , a storage temperature range of -20 ~ 60°C . It's general features are summarized in the following: 240Hz, WLED Backlight, With LED Driver, Matte . Based on its features,we recommend that this model be applied to Laptop, Gaming etc.
Technical Data:
Part #:
NE173QHM-NZ2
Size:
17.3 inch"
Interface:
17.3 inch
Brightness:
300 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
0 ~ 50 °C
Storage Tem:
-20 ~ 60 °C