NE156QUM-NZ4 Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > BOE > NE156QUM-NZ4
NE156QUM-NZ4 (Product Code: BOE0969) is a 15.6" diagonal Oxide TFT-LCD display panel product, with an integral WLED backlight system, With LED Driver , without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 50°C , a storage temperature range of -20 ~ 60°C . It's general features are summarized in the following: DCI-P3, sRGB, 120Hz, Hight Brightness, WLED Backlight, With LED Driver, Reverse I/F, Matte , eDP1.4. Based on its features, we recommend that this model be applied to Laptop etc.
Technical Data:
Part #:
NE156QUM-NZ4
Size:
15.6 inch"
Resolution:
3840×2160
Interface:
15.6 inch
Brightness:
600 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
0 ~ 50 °C
Storage Tem:
-20 ~ 60 °C