MV270FHM-NF5 Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > BOE > MV270FHM-NF5
MV270FHM-NF5 is a 27.0" diagonal a-Si TFT-LCD display panel product, with an integral WLED backlight system, without backlight driver, without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 50°C , a storage temperature range of -20 ~ 60°C , and the maximal vibration level of 1.5G (14.7 m/s²). It's general features are summarized in the following: 3-side boderless, 165Hz, WLED Backlight, Matte , 400nit, DCI-P3 95%, 1000:1, 165Hz, 3-Side, 5ms, ES8.0, Low Blue Light. Based on its features,we recommend that this model be applied to Desktop Monitor, Gaming etc.
Technical Data:
Part #:
MV270FHM-NF5
Size:
27.0 inch"
Interface:
27.0 inch
Brightness:
400 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
0 ~ 50 °C
Storage Tem:
-20 ~ 60 °C