MV270FHM-N20 Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > BOE > MV270FHM-N20
MV270FHM-N20 is a 27.0 inch diagonal a-Si TFT-LCD display panel product, with an integral WLED backlight system, without backlight driver, without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 50°C , a storage temperature range of -20 ~ 60°C , and the maximal vibration level of 1.5G (14.7 m/s²). It's general features are summarized in the following: sRGB, WLED Backlight, Reverse I/F, Matte , SNB(L/R Bezel 4.8mm), B5 ES7.0 Version 18.32W, B4 ES8.0 Version 15.86W. Based on its features, we recommend that this model be applied to Desktop Monitor etc.
Technical Data:
Part #:
MV270FHM-N20
Brand:
BOE
Size:
27.0 inch"
Resolution:
1920×1080
Interface:
27.0 inch
Technology:
Transmissive
Brightness:
300 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
0 ~ 50 °C
Storage Tem:
-20 ~ 60 °C