MF245FHB-NF0-T940 Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > BOE > MF245FHB-NF0-T940
MF245FHB-NF0-T940 is a 24.5" diagonal a-Si TFT-LCD display panel product, without backlight, without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 50°C , a storage temperature range of -20 ~ 60°C . It's general features are summarized in the following: 240Hz, Matte . Based on its features, we recommend that this model be applied to Desktop Monitor, Gaming etc.
Technical Data:
Part #:
MF245FHB-NF0-T940
Brand:
BOE
Size:
24.5 inch"
Resolution:
1920×1080
Interface:
24.5 inch
Technology:
Transmissive
Brightness:
0 cd/m²
Operating Tem:
0 ~ 50 °C
Storage Tem:
-20 ~ 60 °C