LC238LF4F Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > BOE > LC238LF4F
LC238LF4F is a 23.8" diagonal a-Si TFT-LCD display panel product, without backlight, without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 50°C , a storage temperature range of -20 ~ 60°C . It's general features are summarized  in the following: sRGB, 165Hz, Matte , FHD SNB OC. Based on its features,we recommend that this model be applied to Desktop Monitor, Gaming etc.
Technical Data:
Part #:
LC238LF4F
Brand:
BOE
Size:
23.8 inch"
Resolution:
1920×1080
Interface:
23.8 inch
Technology:
Transmissive
Brightness:
0 cd/m²
Operating Tem:
0 ~ 50 °C
Storage Tem:
-20 ~ 60 °C