COM50H5M67XLX Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > ORTUSTECH > COM50H5M67XLX
COM50H5M67XLX is a 5.0" diagonal a-Si TFT-LCD display panel, with an integral WLED backlight system, without backlight driver, without touch screen. It features an operating temperature range of -10 ~ 70°C , a storage temperature range of -20 ~ 80°C . It's general features are summarized in the following: Transflective, Hight Brightness, WLED Backlight , Blanview, 2 in 1 FPC. Based on its features,we recommend that this model be applied to Industrial etc.
Technical Data:
Part #:
COM50H5M67XLX
Size:
5 inch"
Resolution:
480×272
Interface:
5 inch
Technology:
Transflective
Brightness:
800 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
-10 ~ 70 °C
Storage Tem:
-20 ~ 80 °C