AA106TA01DDE11 Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
AA106TA01DDE11 is a 10.6" diagonal a-Si TFT-LCD display panel product, with an integral WLED backlight system, With LED Driver , touchscreen PCAP. It features an operating temperature range of -30 ~ 70°C , a storage temperature range of -30 ~ 80°C , and the maximal vibration level of 1.0G (9.8 m/s²). It's general features are summarized in the following: With Touch, Wide Temperature, Hight Brightness, WLED Backlight, Life ≥ 100K hours, With LED Driver, 180° Reverse, 6/8 bit, Matte , NCM, 1.8mm 3H strengthened cover glass. Based on its features,we recommend that this model be applied to Industrial, Outdoor High Brightness etc.
Technical Data:
Part #:
AA106TA01DDE11
Brand:
MITSUBISHI ELECTRIC
Size:
10.6 inch"
Resolution:
1280×768
Interface:
10.6 inch
Technology:
Transmissive
Brightness:
800 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
-30 ~ 70 °C
Storage Tem:
-30 ~ 80 °C