DF245FHB-NF0-D940 Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > BOE > DF245FHB-NF0-D940
DF245FHB-NF0-D940 is a 24.5" diagonal a-Si TFT-LCD display panel product, without backlight, without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 55°C , a storage temperature range of -20 ~ 60°C . It's general features are summarized in the following: sRGB, 165Hz, Matte . Based on its features,we recommend that this model be applied to Desktop Monitor, Digital Signage, Gaming etc.
Technical Data:
Part #:
DF245FHB-NF0-D940
Brand:
BOE
Size:
24.5 inch"
Resolution:
1920×1080
Interface:
24.5 inch
Technology:
Transmissive
Brightness:
0 cd/m²
Operating Tem:
0 ~ 55 °C
Storage Tem:
-20 ~ 60 °C