COM60H6M10DRC Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > ORTUSTECH > COM60H6M10DRC
COM60H6M10DRC is a 6.0 inch diagonal a-Si TFT-LCD display panel product, with an integral WLED backlight system, With LED Driver , touchscreen 4-wire Resistive Touch. It features an operating temperature range of -20 ~ 70°C , a storage temperature range of -30 ~ 80°C . It's general features are summarized in the following: With Touch, Transflective, WLED Backlight, Life ≥ 50K hours, With LED Driver, Bar Display, L/R Reverse , Blanview, 3 in 1 connector. Based on its features, we recommend that this model be applied to Industrial etc.
Technical Data:
Part #:
COM60H6M10DRC
Size:
6 inch"
Resolution:
640×240
Interface:
6 inch
Technology:
Transflective
Brightness:
500 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
-20 ~ 70 °C
Storage Tem:
-30 ~ 80 °C