COM57H5137XSC Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > ORTUSTECH > COM57H5137XSC
COM57H5137XSC is a 5.7" diagonal a-Si TFT-LCD display panel , with an integral WLED backlight system, With LED Driver , without touch screen. It features an operating temperature range of -20 ~ 70°C , a storage temperature range of -30 ~ 80°C . It's general features are summarized in the following: Transflective, WLED Backlight, Life ≥ 50K hours, With LED Driver, U/D,L/R Reverse , Blanview, 2 in 1 connector. Based on its features,we recommend that this model be applied to Industrial etc.
Technical Data:
Part #:
COM57H5137XSC
Size:
5.7 inch"
Resolution:
640×480
Interface:
5.7 inch
Technology:
Transflective
Brightness:
460 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
-20 ~ 70 °C
Storage Tem:
-30 ~ 80 °C