COM50T5124XTC Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > ORTUSTECH > COM50T5124XTC
COM50T5124XTC is a 5.0 inch diagonal a-Si TFT-LCD display panel product, with an integral WLED backlight system, without backlight driver, touchscreen 4-wire Resistive Touch. It features an operating temperature range of -20 ~ 70°C , a storage temperature range of -30 ~ 80°C . It's general features are summarized in the following: With Touch, WLED Backlight, Life ≥ 50K hours, 180° Reverse, 6/8 bit , 2 in 1 FPC. Based on its features, we recommend that this model be applied to Industrial etc.
Technical Data:
Part #:
COM50T5124XTC
Size:
5 inch"
Resolution:
320×240
Interface:
5 inch
Technology:
Transmissive
Brightness:
480 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
-20 ~ 70 °C
Storage Tem:
-30 ~ 80 °C