COM50H5N01ULC Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > ORTUSTECH > COM50H5N01ULC
COM50H5N01ULC is a 5.0 inch diagonal a-Si TFT-LCD display panel with an integral WLED backlight system, without backlight driver, without touch screen. It features an operating temperature range of -30 ~ 85°C , a storage temperature range of -40 ~ 95°C , and the maximal vibration level of 6.8G (66.64 m/s²). It's general features are summarized in the following: Wide Temperature, 6.8G Vibration, Transflective, WLED Backlight, 180° Reverse, 6/8 bit ,  Blanview-2, brightness:830cd/m²(LED=40mA). Based on its features Based on its features, we recommend that this model be applied to Industrial, Automotive Display etc.
Technical Data:
Part #:
COM50H5N01ULC
Size:
5 inch"
Resolution:
800×480
Interface:
5 inch
Technology:
Transflective
Brightness:
430 (Typ.)(cd/m²)
Operating Tem:
-30 ~ 85 °C
Storage Tem:
-40 ~ 95 °C