COM50H5M23XTX Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > ORTUSTECH > COM50H5M23XTX
COM50H5M23XTX is a 5.0 inch diagonal a-Si TFT-LCD display panel, with an integral WLED backlight system, without backlight driver, touchscreen 4-wire Resistive Touch. It features an operating temperature range of -20 ~ 80°C , a storage temperature range of -20 ~ 80°C . It's general features are summarized in the following: With Touch, Transflective, Hight Brightness, WLED Backlight , Blanview, 2 in 1 FPC. Based on its features,we recommend that this model be applied to Industrial etc.
Technical Data:
Part #:
COM50H5M23XTX
Size:
5 inch"
Resolution:
480×272
Interface:
5 inch
Technology:
Transflective
Brightness:
690 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
-20 ~ 80 °C
Storage Tem:
-20 ~ 80 °C