COM43H4N03XTC Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > ORTUSTECH > COM43H4N03XTC
COM43H4N03XTC is a 4.3" diagonal a-Si TFT-LCD display panel, with an integral WLED backlight system, without backlight driver, touchscreen 4-wire Resistive Touch. It features an operating temperature range of -20 ~ 70°C , a storage temperature range of -30 ~ 80°C . It's general features are summarized in the following: With Touch, Transflective, WLED Backlight , Blanview-1, 3 in 1 FPC, Former model:COM43H4M10XTC. Based on its features,we recommend that this model be applied to Handheld & PDA etc.
Technical Data:
Part #:
COM43H4N03XTC
Size:
4.3 inch"
Resolution:
480×272
Interface:
4.3 inch
Brightness:
350 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
-20 ~ 70 °C
Storage Tem:
-30 ~ 80 °C