COM43H4M86UTC Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > ORTUSTECH > COM43H4M86UTC
COM43H4M86UTC is a 4.3" diagonal a-Si TFT-LCD display panel , with an integral WLED backlight system, without backlight driver, touchscreen 4-wire Resistive Touch. It features an operating temperature range of -20 ~ 70°C , a storage temperature range of -30 ~ 80°C . It's general features are summarized in the following: Portrait type, With Touch, Transflective, WLED Backlight, Life ≥ 50K hours , NEW-Blanview, 3 in 1 FPC. Based on its features, we recommend that this model be applied to Handheld & PDA, Portable Navigation etc.
Technical Data:
Part #:
COM43H4M86UTC
Size:
4.3 inch"
Resolution:
480×800
Interface:
4.3 inch
Brightness:
320 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
-20 ~ 70 °C
Storage Tem:
-30 ~ 80 °C