COM43H4M10XTC Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > ORTUSTECH > COM43H4M10XTC
COM43H4M10XTC is a 4.3" diagonal a-Si TFT-LCD display panel , with an integral WLED backlight system, without backlight driver, touchscreen 4-wire Resistive Touch. It features an operating temperature range of -20 ~ 70°C , a storage temperature range of -30 ~ 80°C . It's general features are summarized in the following: With Touch, Transflective, WLED Backlight , Blanview, 3 in 1 FPC. Based on its features, we recommend that this model be applied to Handheld & PDA etc.
Technical Data:
Part #:
COM43H4M10XTC
Brand:
ORTUSTECH
Size:
4.3 inch"
Resolution:
480×272
Interface:
4.3 inch
Technology:
Transflective
Brightness:
350 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
-20 ~ 70 °C
Storage Tem:
-30 ~ 80 °C