COM41T4M28XLC Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > ORTUSTECH > COM41T4M28XLC
COM41T4M28XLC is a 4.1" diagonal a-Si TFT-LCD display panel , with an integral WLED backlight system, without backlight driver, without touch screen. It features an operating temperature range of -20 ~ 70°C , a storage temperature range of -30 ~ 80°C . It's general features are summarized in the following: WLED Backlight, Life ≥ 50K hours, 180° Reverse, 6/8 bit , 2 in 1 FPC. Based on its features,we recommend that this model be applied to Industrial etc.
Technical Data:
Part #:
COM41T4M28XLC
Size:
4.1 inch"
Interface:
4.1 inch
Brightness:
500 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
-20 ~ 70 °C
Storage Tem:
-30 ~ 80 °C