COM40H4M66ULC Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > ORTUSTECH > COM40H4M66ULC
COM40H4M66ULC is a 4.0 inch diagonal a-Si TFT-LCD display panel product, with an integral WLED backlight system, without backlight driver, without touch screen. It features an operating temperature range of -20 ~ 70°C , a storage temperature range of -30 ~ 80°C . It's general features are summarized  in the following: Portrait type, Transflective, WLED Backlight , New Blanview Gen2, right side 2 in 1 FPC (16.0mm length). Based on its features,we recommend that this model be applied to Handheld & PDA etc.
Technical Data:
Part #:
COM40H4M66ULC
Size:
4 inch"
Resolution:
480×800
Interface:
4 inch
Technology:
Transflective
Brightness:
350 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
-20 ~ 70 °C
Storage Tem:
-30 ~ 80 °C