COM37H3M06DTC Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > ORTUSTECH > COM37H3M06DTC
COM37H3M06DTC is a 3.7" diagonal a-Si TFT-LCD display panel , with an integral WLED backlight system, without backlight driver, touchscreen 4-wire Resistive Touch. It features an operating temperature range of -20 ~ 70°C , a storage temperature range of -30 ~ 80°C . It's general features are summarized in the following: Portrait type, With Touch, Transflective, WLED Backlight, Life ≥ 50K hours, 180° Reverse , Blanview, left side 3 in 1 FPC (25.0mm length). Based on its features, we recommend that this model be applied to Handheld & PDA etc.
Technical Data:
Part #:
COM37H3M06DTC
Size:
3.7 inch"
Interface:
3.7 inch
Brightness:
220 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
-20 ~ 70 °C
Storage Tem:
-30 ~ 80 °C