COM35T3N93XTC Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > ORTUSTECH > COM35T3N93XTC
COM35T3N93XTC is a 3.5" diagonal a-Si TFT-LCD display panel, with an integral WLED backlight system, without backlight driver, touchscreen 4-wire Resistive Touch. It features an operating temperature range of -20 ~ 70°C , a storage temperature range of -30 ~ 80°C . It's general features are summarized in the following: Portrait type, With Touch, WLED Backlight, Life ≥ 50K hours , left side 3 in 1 FPC (25.0mm length), Former model:COM35T3M09XTC. Based on its features, we recommend that this model be applied to Handheld & PDA etc.
Technical Data:
Part #:
COM35T3N93XTC
Size:
3.5 inch"
Resolution:
240×320
Interface:
3.5 inch
Technology:
Transmissive
Brightness:
400 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
-20 ~ 70 °C
Storage Tem:
-30 ~ 80 °C