COM35H3836XTC Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > ORTUSTECH > COM35H3836XTC
COM35H3836XTC is a 3.5" diagonal a-Si TFT-LCD display panel, with an integral WLED backlight system, without backlight driver, touchscreen 4-wire Resistive Touch. It features an operating temperature range of -20 ~ 70°C , a storage temperature range of -30 ~ 80°C . It's general features are summarized in the following: With Touch, Transflective, WLED Backlight, Life ≥ 50K hours, 180° Reverse, 6/8 bit , Blanview, 2 in 1 FPC. Based on its features, we recommend that this model be applied to Handheld & PDA etc.
Technical Data:
Part #:
COM35H3836XTC
Size:
3.5 inch"
Resolution:
320×240
Interface:
3.5 inch
Brightness:
240 (Typ.)(cd/m²)
Operating Tem:
-20 ~ 70 °C
Storage Tem:
-30 ~ 80 °C