COM33T3N71ZLC Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > ORTUSTECH > COM33T3N71ZLC
COM33T3N71ZLC is a 3.3" diagonal a-Si TFT-LCD display panel, with an integral WLED backlight system, without backlight driver, without touch screen. It features an operating temperature range of -20 ~ 70°C , a storage temperature range of -30 ~ 80°C . It's general features are summarized in the following: Portrait type, Hight Brightness, WLED Backlight, Life ≥ 50K hours , 2 in 1 FPC. Based on its features,we recommend that this model be applied to Handheld & PDA etc.
Technical Data:
Part #:
COM33T3N71ZLC
Size:
3.3 inch "
Resolution:
120×320
Interface:
3.3 inch
Technology:
Transmissive
Brightness:
625 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
-20 ~ 70 °C
Storage Tem:
-30 ~ 80 °C