COM27H2P23XLC Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > ORTUSTECH > COM27H2P23XLC
COM27H2P23XLC is a 2.7" diagonal a-Si TFT-LCD display panel , with an integral WLED backlight system, without backlight driver, without touch screen. It features an operating temperature range of -20 ~ 70°C , a storage temperature range of -30 ~ 80°C . It's general features are summarized in the following: Portrait type, Transflective, WLED Backlight, Life ≥ 50K hours , Blanview, left side 2 in 1 FPC (33.25mm length), Former model:COM27H2M90XLC. Based on its features,we recommend that this model be applied to Handheld & PDA etc.
Technical Data:
Part #:
COM27H2P23XLC
Size:
2.7 inch"
Interface:
2.7 inch
Brightness:
400 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
-20 ~ 70 °C
Storage Tem:
-30 ~ 80 °C