COM27H2N76XTC Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > ORTUSTECH > COM27H2N76XTC
COM27H2N76XTC is a 2.7 inch diagonal a-Si TFT-LCD display panel, with an integral WLED backlight system, without backlight driver, touchscreen 4-wire Resistive Touch. It features an operating temperature range of -20 ~ 70°C , a storage temperature range of -30 ~ 80°C . It's general features are summarized in the following: Portrait type, With Touch, Transflective, WLED Backlight, Life ≥ 50K hours , Blanview, left side 3 in 1 FPC (33.25mm length). Based on its features, we recommend that this model be applied to Handheld & PDA etc.
Technical Data:
Part #:
COM27H2N76XTC
Size:
2.7 inch"
Interface:
2.7 inch
Brightness:
340 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
-20 ~ 70 °C
Storage Tem:
-30 ~ 80 °C