COM24H2P39ULC Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > ORTUSTECH > COM24H2P39ULC
COM24H2P39ULC is a 2.4" diagonal a-Si TFT-LCD display panel,with an integral WLED backlight system, without backlight driver, without touch screen. It features an operating temperature range of -20 ~ 70°C , a storage temperature range of -30 ~ 80°C . It's general features are summarized in the following: Portrait type, Transflective, WLED Backlight, Life ≥ 50K hours , Blanview-2, left side 2 in 1 FPC. Based on its features, we recommend that this model be applied to Handheld & PDA etc.
Technical Data:
Part #:
COM24H2P39ULC
Size:
2.4 inch"
Resolution:
240×320
Interface:
2.4 inch
Technology:
Transflective
Brightness:
300 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
-20 ~ 70 °C
Storage Tem:
-30 ~ 80 °C